کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بازدید مقامات دانشگاهی افغانستان از موسسه «ایران‌شرقی»

13 شهريور 1396 ساعت 15:48

مولف : جاوید حسینی

هیئتی 20 نفره متشکل از استادان و مسئولان دانشگاه‌های شمال افغانستان، از موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان بازدید کرده و در نشستی صمیمی به بحث و تبادل نظر پرداختند.


ایران شرقی/
استادان و مسئولان پنج دانشگاه خصوصی و دانشگاه دولتی بلخ با حضور در موسسه مطالعاتی ایران شرقی پیرامون اهمیت مطالعات بومی در تحقیق و پژوهش و همچنین اهمیت پیوند بین دانشگاه‌ها و موسسات مطالعاتی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست که شنبه یازدهم شهریور ماه برگزار شد، معاون پژوهشی و مسئولان کارگروه‌های افغانستان و پاکستان موسسه، ضمن تشریح فعالیت‌ها و دستاوردهای موسسه ، ظرفیت‌های موسسه و دانشگاه‌های افغانستان را برای همکاری‌های مشترک آتی مورد بحث و گفتگو قرار دادند.
عبدالحی حقیق، معاون مالی و اداری دانشگاه دولتی بلخ در ابتدا روابط تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و افغانستان را بر شمرد و لزوم توجه جمهوری اسلامی به عرصه آموزش در افغانستان اشاره کرد.
دکتر محمد صالح مصلح، معاون پژوهشی دانشگاه خصوصی راه سعادت، ضمن تاکید بر واقع‌نگری در انجام تحقیق در حوزه افغانستان، اهمیت پژوهشگران بومی را در انجام تحقیقات مورد بحث قرار داد.
هیئت یاد شده از دانشگاه‌های بلخ، راه سعادت، تاج، تخار، مولانا، رهنورد، ابن سینا و آریا به دعوت رایزنی فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی در مزار شریف به شهر مشهد سفر کرده بود و در حاشیه این سفر از موسسه مطالعاتی ایران شرقی بازدید کرد.

انتهای مطلب/.
 


کد مطلب: 834

آدرس مطلب :
https://www.iess.ir/fa/event/834/

موسسه مطالعات راهبردي شرق
  https://www.iess.ir